Zjazd tyrolką i wystawa Lego

Dostaliśmy na święta ciekawe prezenty – bilety na zjazd kolejką tyrolską na Stadionie Narodowym w Warszawie i wejściówkę na wystawę klocków Lego.

Zjazd tyrolką w ramach “Ekstremalnego Narodowego” to zjazd po skośnej ponad półkilometrowej linie zawieszonej około 50 metrów nad płytą stadionu. Szczerze mówiąc trochę się bałam, strach czułam jeszcze na początku zjazdu, ale potem się trochę wyluzowałam, a jechałam naprawdę szybko – w dole migali mi tylko ludzie jeżdżący na lodowisku i zjeżdżający z górki lodowej. Najgorszym momentem było hamowanie – tuż przed końcem było mocne uderzenie, zachwianie się do poziomu i cofnięcie kilkanaście metrów do tyłu. Potem tylko mnie ściągnęli, zdjęli uprzęże i mogłam stanąć na nogi.

mój kuzyn Mikołaj, mój Mikołaj, ja i moja mama

nasza ekipa

ja przy rozpoczęciu zjazdu

Byliśmy na zjeździe całą rodziną, ale tak naprawdę to najbardziej dumna jestem z mojej 70-letniej babci i prawie 80-letniego dziadka, których także obdarował św. Mikołaj tym hojnym prezentem. Nawet obsługa była w szoku, że w ogóle odważyli się na zjazd, ale oni są ekstremalni, więc myślę, że to dla nich pikuś 🙂 Dla nich wypożyczyliśmy kamerkę gopro żeby mogli się pochwalić przed znajomymi tym osiągnięciem 😉

Zjazd kolejką tyrolską kosztuje 29 zł ulgowy, a normalny 39. Nagranie filmiku – 20 zł, przesyłany jest potem na maila. Tury są co pół godziny, po 8 osób – warto się wybrać ze znajomymi, bo wtedy bilet grupowy kosztuje 25 zł od osoby i można przygotowywać się do zjazdu razem i zjeżdżać jeden po drugim. Szczegóły macie na stronie Stadionu Narodowego.

Przed ekstremalnymi wyczynami wybraliśmy się na wystawę budowli z klocków Lego, która trwa od grudnia do 11 lutego tego roku.

5

 

Z bratem od dziecka bawimy się klockami Lego, sami tworzyliśmy cudowne budowle. 10 lat temu wybraliśmy się nawet do Legolandu, gdzie były o wiele większe i bardziej fenomenalne dzieła z klocków Lego – na przykład słonie i żyrafy rzeczywistych rozmiarów, ludzie siedzący na ławce z klocków lego, olbrzymia twarz Einsteina. Na tej wystawie starczyło nam mniej niż godzinę, żeby zobaczyć wszystko, porobić zdjęcia, zatrzymać się przez chwilę przy niektórych, fajniejszych ekspozycjach (np. gablota z PRLem – Pewex, kolejki ludzików Lego do mięsnego, stare samochody polskie).

7 3

 

Ale młodsze dzieciaki – moja 8 letnia siostra i 6-letni kuzyn, naprawdę były zafascynowani, przy jednej gablocie spędzali po kilkanaście minut opowiadając sobie jakieś historie albo wynajdując coraz to więcej szczegółów. Było też kilka “interaktywnych” wystaw, gdzie można było poruszać koparką, albo coś włączyć i wyłączyć, ale większość nie działała.

4 2 6

Także myślę, że jeśli chcecie iść na wystawę – to niewarte raczej tych pieniędzy. Z małymi dziećmi – 5-10 lat – owszem, ale uważam, że lepiej uzbierać kasę, nie wydawać na głupotki tylko pojechać w wakacje do Legolandu, wydać te kilkaset złotych ale mieć wspomnienia na całe życie. Jeśli jednak Was nie stać – możecie pójść na wystawę i przeżyć tutaj mały Legoland. Bilety wstępu kosztują od 18 zł w górę. Szczegóły tutaj.

Polecam pójść na obydwie atrakcje w tygodniu, przed godziną 16 i kupić bilet przez internet – oszczędzicie czasu i niepewności – na przykład jak my byliśmy 5 stycznia, kolejka do wystawy Lego ciągnęła się aż poza budynek stadionu, w środku były olbrzymie tłumy, przez co w rezultacie obsługa nie wpuszczała więcej zwiedzających. Kupując bilet on-line ma się osobne wejście “VIP”, gdzie nie ma praktycznie żadnej kolejki. Na tyrolkę nie ma tylu chętnych, jednak żeby kupić bilet trzeba stać w tej samej kolejce co na lodowisko, która jest nawet dłuższa niż ta na Lego. Polecam też kasy przy kasach parkingowych – na dole – tam są tylko kilkuosobowe kolejki,  z tym że nie sprzedają biletów na wystawę, jedynie na zimowy i ekstremalny narodowy.

5 komentarzy

  1. Awesome blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
    I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything.

    Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There
    are so many choices out there that I’m totally overwhelmed ..
    Any recommendations? Cheers!

  2. Pingbacki: payday loan

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: