Diabeł jest wszędzie – najbardziej absurdalne „zabawki Szatana”

Jednorożce, fidget spinnery, wegetarianizm, czy pacyfka – to wszystko dzieło Szatana. Jak to w ogóle możliwe, że ludzie wierzą w takie rzeczy? Wszystko za sprawą świetnego wytłumaczenia – osoby bardzo naiwne mogą się niesamowicie nabrać na takie wymysły.

Fidget spinner

Przy okazji ostatniej mody na fidget spinnery magazyny takie jak Newsweek, czy portal Wirtualna Polska przypomniały o innych zabawkach szatana, których używając wpuszczamy do swego ciała diabła.

Fidget Spinner swoim kształtem przypomina trzy szóstki, a podobno kręcąc zabawką pojawiają nam się te liczby Szatana. Ponadto rezygnując z literki „p” w słowie „spinner” powstaje nam słowo „sinner”, czyli grzesznik. Przypadek? Tak sądzę. Miałam okazję bawić się tym gadżetem i zabawa naprawdę wciąga – założeniem przedmiotu jest po prostu odstresowywanie.


Harry Potter

Wiecie, czemu polski Kościół wpisał serię książek J.K. Rowling na listę tych zakazanych? Bo na 666 stronie w „Czarze Ognia” pojawia się motyw czarnej mszy – koniecznie zajrzyjcie teraz do książki! Na dokładnie tej stronicy opisany jest moment, w którym Voldemort się odradza – Glizdogon właśnie wtedy składa ofiarę z m.in. krwi Harrego i swojej ręki. Absurd? Uwierzcie, że wiele katolickich rodzin zabrania czytać swoim dzieciom tę serię… A przecież to tylko polskie tłumaczenie – w oryginale na tej stronie występuje zupełnie inna scena.

Poza tym błyskawica na czole Harrego to niezaprzeczalny symbol Szatana. Jak w to nie wierzyć?!


Wegetarianizm

Przechodząc na wegetarianizm wpuszczamy diabła przez żołądek. Zapytacie – dlaczego? Jakiś czas temu na Fronda.pl pojawił się artykuł, który mówi, że Ozzy Osbourne w swoje 62 urodziny przeszedł na wegetarianizm. Jako, że Ozzy to oczywisty wyznawca szatana i antychryst –  nie może to być nieprawdą!

Zdradliwe symbole

Tu pewnie nie muszę się rozpisywać, bo plakaty z zakazanymi symbolami wiszą przed niemal każdym kościołem. Do tej pory pamiętam też lekcję religii w gimnazjum poświęconą specjalnie zakazanym znakom. I tak pacyfka (podobno krzyż Nerona, w rzeczywistości po prostu symbol pokoju), jednorożec (wraz z tęczą oczywiście są znakiem homoseksualistów), pentagram (który bezapelacyjnie jest uznawany za symbol szatana, a tak naprawdę to m.in termin astronomiczny), czy yin i yang (bo szatan nie może być równy Bogu) – te wszystkie znaki zostały uznane za zabawki Szatana.

Zakazane zespoły

Szatan może nas również opętać przez diabelską muzykę. I nie mówię tu o takich zespołach stricte przekazującym satanistyczne treści, jak na przykład Behemoth, czy wspomniany wcześniej Ozzy Osbourne. Lista, na którą trafiłam wiele lat temu zawiera również Green Day, Linkin Park, czy Iron Maiden. Właśnie piosenka tego ostatniego zainspirowała mnie do napisania tego postu – „Number of the Beast” to przecież bezpośredni przekaz, że grupa wyznaje satanizm.

Zdjęcia: Mikołaj Czaja Czajkowski

Sukienka – H&M | Buty – Pull&Bear | Plecak – Michael Kors

Ubierz się podobnie:A Wy jaki macie stosunek do takich fantazji?

Zobacz również:

Zobacz również

5 Comments

 1. Grzegorz Prokop

  Nie masz pojęcia o czym mówisz. Owszem: niektórzy ośmieszają temat jak Natanek, lecz świat po za materialny naszpikowany jest symboliką, o której ludzie nie mają pojęcia. Spinnery i inne, to tylko po to ktoś wypuścił takie opinie jak wyżej waćpanna przedstawiła, żeby ośmieszyć temat i absolutnie wszystko ośmieszyć bo wszędzie szatan itp, trochę analogicznie jak pod pojęciem teoria spiskowa. Tak naprawdę – kwestia tu jest jedna podstawowa – jeżeli wierzysz w Boga chrześcijańskiego, wierzysz w świat duchowy, a świat duchowy – to czysta symbolika, więc w niektórych kwestiach – tak, są one niebezpieczne z punktu widzenia zagrozeń duchowych. Niektórzy, niestety wszystko demonizują robiąc powszechną bekę, ośmieszając temat – którego moim zdaniem przynajmniej osoby wierzące nie powinny bagatelizować.

 2. Veto

  Zgadzam się z przedmówcą. Propagowany przez autorkę styl życia, mody i odżywiania nacechowany jest ukierunkowaniem na rzeczy, które są w życiu zupełnie nieistotne. Autorko, przyjmij do siebie taką ewentualność, że możesz być zwiedziona. Jeżeli uważasz mnie za fanatyka, niech zapali Ci się w głowie lampka. Nie obrażam Cię w żaden sposób, jestem tutaj zupełnie anonimowy, nie wywyższę się w żadne sposób tym wpisem. Moim jedynym celem jest zwrócenie Ci uwagi, że możesz wybrać drogę którą chcesz podążać i ukazać ci alternatywę drogi, którą obecnie podążasz, abyś sama wybrała – czy chcesz mieć łatwiej, bez wyzwań, ale skupiając się na tym co nieistotne, czy trudniej, ale żyjąc pełnią życia i dążąc do tego co naprawdę ważne. A teraz mały test dla Ciebie. Weź krzyż święty, załóż i noś. Jeżeli czytając to zdanie poczułaś wstręt i oburzenie i jeżeli w żadnym wypadku nie chcesz tego uczynić – choć to przecież w Twoim mniemaniu jedynie wisiorek, taki jak wszystkie inne, to wiedz, że ktoś lub coś odsuwa Twoje myśli od tego „wisiorka”. Ktoś lub coś, dla czego ten „jedynie wisiorek” stanowi poważne zagrożenie. Jeżeli nie poczułaś obrzydzenia wstrętu i złości, to po prostu tak zrób – weź krzyżyk i go noś. Nie zaszkodzi, a może Ci bardzo pomóc.

  1. Ola

   Dla mnie krzyż nic nie znaczy. Nie będę obwieszać się symboliką która jest dla mnie obca, nie uznaje się za katoliczkę więc czemu mam nosić symbol katolików, nie chcę mieć nic wspólnego z tą ideologia. Równie dobrze mogę Pana/Panią poprosić o noszenie odwróconego krzyza albo pentagramu – czy zrobił_a by Pan_i to?
   Zastanawia mnie fakt skąd Państwo tutaj trafili. Czekam na więcej interesujących komentarzy nie na temat

 3. Agnieszka

  Współczuję tym komentującym ale wierzcie dalej w to co wam inni wciskają pod pretekstem wiary. Wasz wybór w co wierzycie. Ja zadam wam więc pytanie. Znacie chociaż jednego księdza który robi tak jak was naucza? Który przestrzega 10 przykazań bozych, wszystkich?

Skomentuj

%d bloggers like this: