The Greatest Hits czyli gra karciana dla fanów rocka (i nie tylko)

Miesiące spędzone w domu sprawiły, że w ostatnim czasie gry planszowe i karciane stały się dla mnie chlebem powszednim. Wszystkie, które miałam w domu znam już na pamięć i brakowało mi czegoś, w co będzie można pograć w międzyczasie, bez zobowiązywania do długiej gry. I tak w moje ręce trafiła gra karciana The Greatest Hits!

Idealna na imprezę ale też do codziennego challengowania się!

The Greatest Hits to quiz imprezowy w formie gry karcianej, która idealnie sprawdzi się na imprezie czy podczas podróży. Talia 55 kart jest nieduża, więc zajmuje bardzo mało miejsca, ale za to bardzo pojemna, bo zawiera aż 162 podchwytliwe pytania dotyczące muzycznych hitów. Ta prosta gra towarzyska jest idealna na posiadówę ze znajomymi, gdzie między drinkami możemy sobie pozadawać pytania odnoszące się do naszych ulubionych gwiazd czy kawałków.

Jest to gra również na tyle niezobowiązująca, że można w nią grać w ciągu dnia i challengować się z domownikami. My z mężem chętnie mimochodem zadajemy sobie pytania i sprawdzamy się wzajemnie. A odpowiedzi z tyłu karty zawierają naprawdę zaskakujące ciekawostki. W dodatku dzięki ciekawym ilustracjom na kartach niektóre z nich jest naprawdę łatwo zapamiętać, a potem można błysnąć wśród znajomych 🙂

Gratka dla fanów muzyki rockowej

Podczas rozgrywki możemy poznać ciekawostki, które dotyczą historii powstania najpopularniejszych przebojów, ale też z życia artystów, czy niezapomniane teksty piosenek. Niektóre z nich szczerze mówiąc znałam, ale większość mnie naprawdę zaskakuje.

Wśród pytań znajdziecie takie jak np:

  • Jak nazywa się maskotka Iron Maiden
  • Ile albumów studyjnych wydał zespół Sex Pistols
  • czy nawet dotyczące polskich gwiazd rocka: Kto był założycielem zespołu Kombi

Nie będę zdradzać więcej – przekonajcie się sami!

The Greatest Hits to świetny pomysł na prezent!

Quiz The Greatest Hits to świetny pomysł na prezent dla każdego fana rocka albo muzyka. Jak już wspomniałam wcześniej – jest bardzo kompaktowa, przez co nie zagraca nam przestrzeni w domu, ale też jest świetna, by zabrać ją w podróż.

Grę możecie zamówić tutaj. W dodatku gra jest naprawdę niedroga – kosztuje niecałe 30 złotych, więc to prezent na każdą kieszeń. Dodam jeszcze, że z kodem zniżkowym olabrzeska macie 30% zniżki, więc śmiało korzystajcie 🙂 Macie czas do końca listopada!

Dajcie proszę znać, czy macie jakieś gry do polecenia w podobnym stylu!

2 komentarze

  1. Pingbacki: Ekologiczne planszówki bez plastiku - gdzie kupić? • Ola Brzeska

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: