Jak szybko odświeżyć kolor włosów? Turkusowe włosy

Piękny turkus się sprał, a Ty nie masz czasu, żeby zafarbować? Znalazłam ciekawy produkt, który na kilka dni polepszy wygląd Twoich włosów!

Turkusowe włosy robione pianką Venita trzymają się bardzo długo, ale żeby wyglądały ładnie i intensywnie trzeba farbować przynajmniej raz na miesiąc. Wiadomo – farbowanie zajmuje co najmniej godzinę – farbę, piankę, albo toner trzeba nałożyć na włosy, często na mokre, potem trzymać farbę około pół godziny na włosach, a następnie spłukać i zmyć. Produkt, który znalazłam jest szybki w aplikacji, włosy szybko nabierają koloru i nie brudzi tak jak farby do włosów.

Joanna ColorSpray

Nowy kosmetyk Joanna pojawił się na sklepowych półkach tego lata. W serii mają kilka kolorów, wszystkie pastelowe odcienie. Moje włosy miały intensywny kolor, ale już po miesiącu są blade i nieładne, dlatego stwierdziłam, że taki produkt może być ciekawym i szybkim sposobem na poprawienie ich kolorytu.

Nie byłam pewna, czy sprawdzi się to na moich włosach – producent poleca produkt raczej na włosy jasne i rozjaśnione – moje zdecydowanie były zabarwione na turkusowo, więc miałam się czego obawiać.

Co, gdzie, jak?

ColorSpray to koloryzujący spray utrzymujący się do 3 myć na włosach. Kosztuje około 10 złotych i starczy na więcej niż jedną koloryzację. Jest to jednak produkt nowy i wciąż można doszukać się błędów – na przykład w środku nie znajdziemy jednoznacznej instrukcji jak nakładać go na włosy, dlatego wahałam się, nie byłam pewna jak to zrobić. Ostatecznie spryskałam mokre włosy, odczekałam jakieś 10 minut, może trochę krócej i ostrożnie spłukałam nadmiar produktu. 

Spray jest bardzo rzadki, przez co cieknie i spływa, cała łazienka brudna. Warto więc jednak wykonać całą czynność pod prysznicem lub wanną.

Jednak dzięki temu, że jest jakby rozcieńczony – nie barwi tak skóry. A jeśli zabarwi to bez problemu można go zmyć wodą z mydłem albo płynem miceralnym.

Efekt końcowy

Bałam się, że spray nie złapie na moich włosach, dlatego zużyłam prawie cały produkt intensywnie rozpylając go na całych włosach. Ostatecznie, po wysuszeniu, koloryt się wyrównał i nieco poprawił intensywność koloru – najlepiej można to zauważyć na końcówkach, gdzie spray ściekał. Poza tym włosy ładnie pachną i lepiej się układają.

Dzięki sprayowi ColorSpray od Joanny odłożyłam farbowanie na kilka dni później, bo kolor powinien utrzymać się do trzech myć (ostatecznie efektu nie było widać już po pierwszym umyciu włosów). I tak będę musiała w końcu poprawić, to w końcu koloryzacja tymczasowa. Ale przy włosach jasnych albo pastelowych spray zdecydowanie się sprawdzi, szczególnie, że jeszcze są wakacje i można pozwolić sobie na kolorowe szaleństwo!

INSTAGRAM | FACEBOOK

Zobacz też:

1 komentarz

  1. Pingbacki: Toner Venita Cream - farbowanie włosów tonerem • Ola Brzeska

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: