Suknia ślubna w stylu alternatywnym. Rockowa, gotycka odzież ślubna.

Moda alternatywna na własnym ślubie? Dlaczego nie! Oczywiście czasami wszystko zrobią kolorowe włosy, tatuaże, czy piercing i można postawić na klasyczną białą sukienkę. Ale można znaleźć też takie suknie, które po prostu tą alternatywnością pałają i każdy, kto Cię w niej zobaczy, będzie wiedział jaki styl reprezentujesz.

Skąd wziąć tę idealną suknię ślubną?

Odkąd się zaręczyłam na poważnie zaczęłam myśleć nad suknią ślubną – jaka powinna być ta idealna. Mijając salony i suknie ślubne widniejące w ich witrynach podziwiam te najpiękniejsze, ale nie idealne – można się w niej poczuć jak księżniczka, ale wiem, że to nie jest to. Zdecydowanie chciałabym postawić na coś oryginalnego, coś niepowtarzalnego, co nikt tego nie ma. Dlatego warto zdecydować się na suknię od projektanta – szyta na miarę i w większości nawet tańsza niż te z salonów ślubnych.

Askasu, Emerald Queen, Lady ardzesz corset

To jedne z popularniejszych polskich projektantek. Bajkowe suknie, często z gorsetami, fantazyjnymi wzorami, czy motywami to coś, czym chcą się wyróżniać dziewczyny uwielbiające styl alternatywny. Często szyją na miarę, często wypożyczają swoje ubrania w zamian za zdjęcia – trzeba po prostu się odezwać i wszystko ustalić. Ze znanych alternatywnych projektantów warto zajrzeć też do Absentii, Veil, czy The Gothic Body.Suknia ślubna z salonu

Na suknię od projektanta nieraz trzeba długo czekać – w końcu szyją je sami i mogą mieć mnóstwo zamówień, a więc alternatywą może być też suknia ślubna kupiona w salonie – gotowy model, więc realizacja będzie z pewnością nieco szybsza niż u projektanta. W salonie często też możemy kupić gotowe, uszyte już suknie na wyprzedaży.

Dzięki dobraniu odpowiednich dodatków – butów, biżuterii, czy dopasowanie do niej gorsetu – stylizacja ślubna może nabrać wyjątkowego charakteru! Zresztą patrząc na niektóre – są naprawdę wyjątkowe!

Suknie Mori Lee

Dajcie znać, czy znacie jakichś projektantów z fajnymi sukienkami albo pochwalcie się swoimi fotkami ze ślubu 🙂 Potrzebuję inspiracji!

Zobacz również:

Navigate
%d bloggers like this: