7 powodów, dlaczego warto skorzystać z kuriera

Wszyscy coś zawsze zamawiamy albo sprzedajemy przez internet. Coraz częściej sklepy internetowe stawiają na kurierów i mimo, że wiele osób podchodzi do tego sceptycznie (co mnie bardzo dziwi!) – usługi kurierskie to według mnie jeden z najlepszych wynalazków, a firma GlobKurier świetnie sobie radzi z ich obsługą!

Dzisiejszy wpis będzie nieco inny, ale myślę, że trafi do Was, ponieważ w dzisiejszych czasach kupowanie ubrań, butów, torebek, albo nawet sprzętu elektronicznego online jest bardzo często praktykowane! Świetnym rozwiązaniem jest strona GlobKurier.plktóra współpracuje z ponad 50 przewoźnikami. Dzięki temu znajdziemy tutaj wszystko, co potrzebujemy. Możemy porównać wiele kurierów – InPost, DHL, UPS, DPD, GLS, FedEx itp., znaleźć jak najniższe ceny oraz wybrać czas dostarczenia wysyłki. Dzięki współpracy zdecydowanie obniżysz koszty nadania przesyłek kurierskich, a firma przejmuje wszelkie obowiązki, wynikające z ewentualnych procedur. Co najważniejsze – nie musisz mieć własnej działalności, oferta skierowana jest też dla osób indywidualnych! 

2209_infografika_cena_zmiana_globkurier

Dlaczego jednak warto postawić na kuriera, a nie na paczkę pocztową, którą przyniesie listonosz?

 

1. Przede wszystkim szybciej!

Nie dość, że paczka dotrze szybciej do adresata, to ty zaoszczędzisz na czasie!

Na GlobKurier.pl można na przykład wybrać różne opcje –  ekspresowe, czyli dostarczenie paczki rano (przed 9) albo przed południem. Na stronie oferowane są również doręczenia tego samego dnia – dotyczy to jednak tej samej miejscowości.

Zamawiając kuriera, i ty zyskasz na czasie! Nie trzeba tłuc się na pocztę z paczkami, tylko po prostu czekasz, aż kurier przyjedzie i je zabierze 🙂 To jest naprawdę wygodne i coś o tym wiem, bo mieszkając w miejscu, gdzie najbliższa poczta jest 3 kilometry od domu – kurier dla mnie to prawdziwy komfort. Więc czasami po prostu wolę zamówić kuriera, dopłacić kilka złotych, ale mieć wszystko z głowy!

dsc_7918

2. O każdej porze

Nie tylko szybciej możemy otrzymać oraz wysłać paczkę, ale też możemy ją odebrać o każdej porze! Wiele osób nie chce zamawiać kurierem, bo bywa w domu tylko wieczorami. Dlatego od niedawna istnieją takie usługi jak Paczkomaty, czy odbiór przesyłki w kiosku Ruchu. To jest naprawdę dobra opcja, ponieważ paczka przychodzi tak szybko, jak zwykłym kurierem – z dnia na dzień, ale możemy odebrać ją po pracy, albo przy niektórych opcjach nawet w nocy! GlobKurier również współpracuje z tymi przewoźnikami – można nadawać i odbierać paczki w parcelshopach i innych wygodnych punktach odbioru!

3. Korzystne ceny

Wydawać by się mogło, że to poczta ma najniższe ceny. Ale przewoźnicy logistyczni oferują nam dostarczenie paczki w o wiele niższych cenach niż możemy się tego spodziewać. Wycenić swoją paczkę możemy TUTAJ. Mamy do wyboru naprawdę dużo opcji, różne ceny, różne wymiary – każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Dodatkowo GlobKurier oferuje konkurencyjne ceny dla Klientów indywidualnych i biznesowych – nawet do 80% mniej niż ogólne ceny firm kurierskich! 

>> Przykładowy cennik dla przesyłek krajowych <<

4. Bezpiecznie

Wysyłając lub zamawiając coś kurierem, masz pewność, że paczka przyjdzie cała i zdrowa. Oczywiście istnieją sytuacje, kiedy zawartość jest zniszczona, ale wtedy można bez problemu złożyć reklamację. Za pośrednictwem strony GlobKurier.pl, można skorzystać z dodatkowych usług przewoźników, takich jak pobranie czy ubezpieczenie.

5. Różne formy przesyłek

GlobKurier oferuje nie tylko zwykłe paczki kurierskie, ale też przesyłki listowne (dokumenty – DOX), paczki, palety, dłużyce, przesyłki niestandardowe. Można wysyłać różnego rodzaju przesyłki – dokumenty, sprzęt AGD/RTV, żywność (z minimum 3 miesięcznym terminem ważności), części samochodowe, czyli nawet przedmioty niebezpieczne (ADRy), czy przesyłki niestandardowe takie jak rowery, meble, wózki, których pocztą byśmy nie wysłali 🙂

dsc_7921

6. Za granicę

Świetną opcją są też wysyłki kurierskie za granicę. W zależności, gdzie paczkę wyślemy, dojdzie ona na pewno szybciej niż pocztą! Z GlobKurier.pl można również nadawać przesyłki zagraniczne (np. Wielka Brytania, USA, Niemcy, Francja i cały szereg innych Państw na całym świecie. Listę znajdziecie TUTAJ).

7. Możliwość śledzenia paczki

Jeśli wysyłasz listem poleconym na poczcie, też masz taką możliwość. Ale wysyłając kurierem, nie płacisz dodatkowo za powiadomienia SMS, czy e-mail, więc w każdym momencie masz możliwość śledzenia paczki!

Dodatkowe korzyści korzystania z GlobKurier.pl
  • posiada ofertę skierowaną do sklepów internetowych – firma współpracuje z platformami sklepowymi takimi jak PrestaShop, RedCart czy Baselinker a także z programami magazynowo-sprzedażowymi. Na tych wszystkich platformach Klient może zainstalować  wtyczkę GlobKurier.pl i w pełni zautomatyzować proces wysyłki swoich towarów.
  • Można nadawać przesyłki zarówno eksportowe jak i importowe;
  • Możliwość nadawania ADRów na paletach oraz możliwość samodzielnej wyceny takich przesyłek na www.globkurier.pl
  • Można w prosty sposób nadawać przesyłki „z automatu”, integrując się z naszą wtyczką GlobKurier.pl. Nie trzeba wtedy każdego zlecenia wprowadzać z osobna, system wprowadza takie dane automatycznie. Wiąże się to również z przygotowaniem w tym przypadku jeszcze niższych stawek za przesyłkę.

dsc_7925

Ja już wiem, że będę stałym klientem GlobKurier. Jest do zdecydowanie wygodniejsza opcja, niż chodzenie na pocztę. I nie trzeba podpisywać umowy z jednym kurierem, a można za każdym razem wykorzystać jakiegoś innego. Fajne jest też to, że oferta skierowana jest dla osób indywidualnych i każdy sprzedając swoje rzeczy online może sobie skorzystać z niej 🙂

3 komentarze

  1. Warto też korzystać z jadezabiore, szybko tanio wychodzi, poza tym obie strony zyskują 😀 Zamiast czekać na poczcie to lepiej tak nadać przesyłkę, albo właśnie przez kuriera

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: