Podpaski ekologiczne różnych firm – test i porównanie. Które są najlepsze?

Podpaski Vuokkoset Bio

Marka Vuokkoset pojawiła się niedawno, bo w 2020, na półkach polskich sklepów. Jest to rodzinna firma z Finlandii, która w ramach linii 100% bio oferuje podpaski i wkładki higieniczne, które są biodegradowalne.

Transparentność i odpowiedzialność marki

Rating: 5 out of 5.

Na polskiej stronie marki możemy się o niej naprawdę dużo dowiedzieć. Wiemy skąd pochodzi i gdzie są produkowane produkty. Marka może też pochwalić się licznymi certyfikacjami pro-ekologicznymi.

Skład

Rating: 5 out of 5.

Zewnętrzna powierzchnia podpasek wykonana jest z miękkiej, certyfikowanej, bawełny organicznej, a za chłonność podpasek odpowiada bielona bez użycia chloru celuloza roślinna. To sprawia, że podpaski są w 100% biodegradowalne.

Komfort

Rating: 4 out of 5.

Podpaska jest idealnie “skrojona” – nie jest za szeroka, idealnie dopasowuje się do majtek. Jest cienka i mam wrażenie, że przez to jest nieco mniej wydajna.

Opakowanie

Rating: 4 out of 5.

Podpaski zapakowane są po 12 sztuk w opakowanie z tworzywa Green PE, które co prawda nadaje się do recyklingu, ale nie jest kompostowalne, więc mamy tutaj niepotrzebny odpad. Natomiast już owijki podpasek są w 100% biodegradowalne i można je nawet zutylizować w domowym kompostowniku.

Dostępność

Rating: 5 out of 5.

Marka weszła z rozmachem na polski rynek i rzeczywiście podpaski są bardzo dobrze dostępne. Kupimy je przede wszystkim w Rossmannie, ale też w L.Eclercu 🙂 Dostępne są też w licznych sklepach internetowych.

Cena

Rating: 4 out of 5.

Koszt za opakowanie podpasek to 12-14 złotych. Sprawdziłam w Rossmannie i wśród tych “eko” jest to najtańsza opcja.

Ogólna ocena

Rating: 4.5 out of 5.

Dalsza część artykułu na następnej stronie.

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: