Podpaski ekologiczne różnych firm – test i porównanie. Które są najlepsze?

Podpaski Your Kaya

Przyznam, że Your Kaya to jedna z moich ulubionych eko marek. Jest to polska firma, która produkuje produkty menstruacyjne z bawełny organicznej i odważnie komunikuje się w sieci. Korzystam z ich produktów od kilku miesięcy i jestem zadowoloną klientką.

Transparentność i odpowiedzialność marki

Rating: 5 out of 5.

Your Kaya rzeczywiście działa odpowiedzialnie i transparentnie. Wszystkie produkty wykonywane są w Unii Europejskiej. Przy każdym produkcie wymieniony jest skład oraz informacja z czego wykonane jest opakowanie. Nie ma też bariery językowej, bo to jest polska marka – możemy też swobodnie zadawać zapytania na profilach społecznościowych marki, gdzie moderatorzy chętnie na nie odpowiadają.

Skład

Rating: 5 out of 5.

Podpaski są wykonane w 100% z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS i nie są bielone chlorem – a jedynie dezynfekowane wodą utlenioną.

Komfort

Rating: 5 out of 5.

Nie zauważyłam, żeby były mniej chłonne niż tradycyjne podpaski. Dobrze się trzymają majtek i dobrze się kleją się majtek – po ostatniej “aktualizacji” podpasek w mojej opinii nawet za bardzo.

Opakowanie

Rating: 4 out of 5.

Podpaski jak i ich opakowanie są całkowicie biodegradowalne. Podpaski zapakowane są po 10 sztuk (co jest dla mnie zdecydowanie za mało) w tekturowe pudełko, które wygląda ładnie, ale jest moim zdaniem mało praktyczne, np. w podróży. Natomiast cieszy mnie fakt, że zrezygnowano z dodatkowego opakowania w środku, które było pierwotnie – dzięki temu generujemy mniej odpadów. Do tego podpaski są w osobnych owijkach, które wyglądają jak folia, ale to biodegradowalny biopolimer naturalnego pochodzenia, uzyskiwany ze skrobi kukurydzianej. Jest on biodegradowalny, ale mimo to moim zdaniem nie jest to idealne rozwiązanie – wyrzucamy go do “zmieszanych”, więc nie wiemy ile czasu zajmie, by się całkowicie rozłożył. Dużo bardziej przemawia do mnie rozwiązanie marki Natracare, gdzie owijki podpasek rozkładają się praktycznie na naszych oczach. Natomiast Your Kaya zapewnia, że rozkład produktu nastąpi maksymalnie w ciągu 12 miesięcy!

Dostępność

Rating: 1 out of 5.

Jedyną opcją zakupu tych produktów jest zamówienie ich na stronie marki. Niestety nie kupimy ich nigdzie stacjonarnie. Natomiast daje to ciekawą możliwość wykupu subskrypcji produktów, o której możecie więcej przeczytać tutaj.

Cena

Rating: 2 out of 5.

Niestety są to jedne z droższych podpasek na rynku. Koszt to 17 złotych w subskrypcji i 18,90 zł przy jednorazowym zakupie. Natomiast uważam, że warto wspierać polskie marki i do podpasek naprawdę ciężko jest się przyczepić. Podrzucam Wam dodatkowo 10-procentowy kod rabatowy na pierwsze zakupy – 05575.

Ogólna ocena

Rating: 3.5 out of 5.

Dodam jeszcze, że z kodem 05575 macie 10% zniżki na zakup podpasek na Your Kaya. To nie żadna współpraca – po złożeniu pierwszego zamówienia, każdy z Was może wygenerować sobie taki kod polecający i przekazać swoim znajomym! 🙂

Dalsza część artykułu na następnej stronie.

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: