Podpaski ekologiczne różnych firm – test i porównanie. Które są najlepsze?

Podpaski Gentle Day

Gentle Day to marka z Litwy, która powoli wchodzi na nasz rynek. Ich produkty, szczególnie podpaski i wkładki, wyróżniają się tym, że posiadają anionowy pasek, który usuwa nieprzyjemny zapach i zatrzymuje rozprzestrzenianie się bakterii wewnątrz podpaski.

Transparentność i odpowiedzialność marki

Rating: 3 out of 5.

Firma mówi o swoich produktach, że są ekologiczne, ale niestety niewiele można na ten temat znaleźć. Jedyny fakt jaki znamy to, że są wykonane z bawełny z certyfikatem OEKO-TEX i nie są bielone chlorem oraz nie są perfumowane. Mają też certyfikat Vegan. Z mojej strony ogromny minus za to, że podpaski produkowane są w Chinach 🙁

Na opakowaniu widzimy natomiast informację o tym, że za każdy zakup marka wspiera kobiety w potrzebie. Działania prowadzone są zarówno na Litwie, skąd pochodzi marka, jak i w Polsce. Każdego miesiąca Gentle Day wysyła paczkę do którejś organizacji lub przychodni. Ostatnio wsparli np. Punkt Pomocy Okresowej.

Skład

Rating: 3 out of 5.

Według informacji, jakie uzyskałam od marki, powierzchnia podpasek wykonana jest z włókna nietkanego, a warstwa wewnętrzna jest bawełniana. Nie mam wiedzy, z jakich źródeł pochodzi ta bawełna. Warstwa chłonna jest wykonana z polimeru biodegradowalnego. Podpaski nie są wybielane chlorem. Informacje, jakie posiadam, świadczą o tym, że podpaski mogą być biodegradowalne, ale nie dostajemy od producenta tej informacji wprost.

Komfort

Rating: 5 out of 5.

Podpaski rzeczywiście są chłonne i dorównują tym klasycznym podpaskom z marketu. Marka przygotowała nawet test, w którym udowadnia, że podpaski Gentle Day wchłaniają od 120 do 150 ml cieczy, podczas gdy zwykłe podpaski – jedynie około 15-30 ml. To sprawia, że produkt ten jest bardziej ekonomiczny.

Opakowanie

Rating: 0.5 out of 5.

Niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć na temat opakowania. Podpaski zapakowane są po 10 sztuk. Zewnętrzne jest wykonane z grubego plastiku, w środku srebrne – coś jak opakowanie od czipsów. To niedobrze, bo z tego co wiem, to takie opakowania na czipsy nie nadają się do recyklingu, tak że i tu możemy założyć to samo.

W środku podpaski są zapakowane osobno w foliowe owijki, które są niespotykanie duże, co znowu generuje nam ogromne ilości plastiku. Podpaska nie ma dodatkowo papierowego paska, jest przymocowana bezpośrednio do folijki więc to mały plus. Ale bardzo ciężko się od niej odrywa, nieraz elementy folii zostają na podpasce. Uważam, że marka powinna bardziej się postarać, jeżeli chce nazywać swoje produkty ekologicznymi.

Dostępność

Rating: 5 out of 5.

Produkty Gentle Day kupimy w sieci sklepów Hebe oraz Bio Family Supermarket, a także w większości ekologicznych drogerii internetowych. Produkt jest dosyć dobrze dostępny.

Cena

Rating: 5 out of 5.

Cena w porównaniu do klasycznych podpasek jest bardzo atrakcyjna – standardowy koszt to około 12 złotych, ale na promocji możemy często kupić je za nawet 10 złotych. Dzięki temu mamy cenę naprawdę zbliżoną do popularnych podpasek.

Ogólna ocena

Rating: 3 out of 5.

Dalsza część artykułu na następnej stronie.

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: