Metamorfoza mojego stylu po 6 latach prowadzenia bloga

Styl się zmienia każdemu, mniej czy bardziej. Jest to wynikiem znudzenia, zmiany trendów, ale też dojrzewania i zmiany codziennych zachowań – np. skończenie szkoły i pójście do pracy. W moim przypadku dużo się nie zmieniło. Eksperymentowałam, owszem, ale zawsze zachowałam chociaż trochę siebie, nawet idąc do prawdziwej pracy. Ale porównując zdjęcia sprzed lat sześciu, a to jak wyglądam obecnie – zdecydowanie można zauważyć zmianę!

2013

Niedługo po tym jak skończyły się moje czasy buntu czyli punkowe, a później emo stylówki, wróciłam trochę do normalności. Zostawiłam naturalny kolor włosów, a outfity też były bardziej “do ludzi”. Ramoneski nigdy mi się nie znudzą i modzie też nie, co widać po tamtych stylizacjach i tych tegorocznych. Widać tutaj też duży wpływ aktualnej mody – creepersy to buty, które miałam dużo wcześniej, ale urocze skarpetki z falbankami do tych butów były wtedy hitem.

DSC_08881


2014

W 2014 poszłam bardziej w styl glamour, ale zachowując przy tym rockowe elementy, m.in. białe martensy (zainspirowane Kurtem z Glee!) czy koszulki zespołów. Może to było też spowodowane pójściem do pierwszej pracy (opieka nad dziećmi), która sprawiła, że – nie mogąc straszyć klientów – musiałam się zacząć ubierać nieco normalniej.

2015

W tym roku zdecydowanie zaczęłam prowadzić bloga aktywniej. Jest mnóstwo wpisów ze stylizacjami, pierwsze współprace i trochę więcej czasu, bo byłam świeżo po maturze 🙂

Widać tutaj przechodzenie ze skrajności w skrajność, eksperymentowanie z modą, trochę robienie “odpału” – no nie wiem co się ze mną wtedy działo 😀 ale znajdziecie tutaj stylizacje grungowe, gotyckie, dresiarskie, “Barbiowe”, sportowe i businessowe.

Bez nazwy 2


PS_DSC_0880

2


DSC_2386

1
DSC_3218
DSC_1413
DSC_7594

Tak to są wszystkie stylizacje z jednego roku!

2016

2016 przyniósł mi nieco mroczniejszych stylizacji. Może trochę bardziej poważnie zaczęłam podchodzić do blogowania i chodząc na eventy blogerskie zobaczyłam, że nie chce wyglądać jak inni, a styl alternatywny może przynieść mi “wybicie się”, bo takich stylizacji w polskiej blogosferze nie było. Poza tym zaczęłam też obracać się w społecznościach alternatywnych, obserwować zajebistych ludzi na Instagramie i to pomogło mi dotrzeć do tego stylu.

DSC_1221

DSC_0225-horz
sukienka z frędzlami i buty na platformie

DSC_9138-horz
DSC_6332

Ten rok był moim ulubionym, najwięcej współprac i podchodziłam do blogowania bardzo poważnie, stąd też stylizacje pojawiały się minimum raz w tygodniu i są bardzo różne, ale jak widać spójne. Chciałam jednak pokazać osobom, które chciałyby ubierać się alternatywnie, ale nie mają tyle odwagi, że dobierając odpowiednie dodatki to możliwe. Stąd też ta różnorodność – na przykład nierażąca stylizacja z masywnymi butami.

To był też mój pierwszy deal z Venitą i zaczęłam farbować włosy na różne kolory. Miałam dużo czasu, więc mogłam pozwolić sobie na eksperymentowanie 😀

DSC_3375
DSC_1057

3
dsc_6915
DSC_6283

2017

W tym roku widać, że wychodzi ze mnie dorosła kobieta 😀 Nareszcie! Zaczęłam wtedy pierwszą poważną pracę, w której jednak mogłam ubierać się jak chce (w końcu przyjęli mnie jak miałam zielone włosy!). Według mnie wyglądam ekstra, zarówno stylizacje eleganckie, jak i te bardziej codzienne.

sesja fotograficzna w Warszawie
rockowa stylizacja2018

Tutaj już byłam bardziej zapracowana i mniej siły wkładałam w wymyślanie stylizacji – nie chciało mi się kombinować i eksperymentować z włosami, stąd outfity są zwyklejsze. Ale nie porzuciłam stylu!

TERAZ – 2019

A co powiecie na aktualne stylizacje? Ja osobiście zaczęłam trochę mniej przykładać się do tego co założę, ale to też dlatego, że ograniczyłam ilość ubrań w szafie i po prostu nie ma opcji, żebym nie ubrała się rockowo 😀 Czuję się wyzwolona – nie muszę długo myśleć, ale według mnie zawsze wyglądam zajebiście! Stawiam na powrót do korzeni – chcę, by stylizacje nawiązywały do tych z 2014 czy 2017, ale nie przesadzam. Chciałabym, by tak zostało, bo bardzo mi z tym dobrze.

4 komentarze

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: