Influencers About Beauty 2019 czyli wyjątkowa konferencja dla influencerów urodowych

Konferencje i spotkania dla influencerów są zawsze ciekawe i według mnie potrzebne w tym środowisku. W ciągu roku odbywa się ich co najmniej kilka, a dla tych z branży beauty jest naprawdę niewiele. Kolejne wydarzenie zorganizowane przez agencję Blog Media i tym razem nie zawiodło.

Po co influencerom i blogerom konferencje?

Jak wyżej wspomniałam – kilka razy w roku organizowane są wydarzenia typu Blog Conference, Influencer Live czy Środa Dzień Bloga, która jest organizowana cyklicznie, co miesiąc. Na wszystkie z tych wydarzeń przychodzą tłumy, a wejściówki rozchodzą się bardzo szybko lub selekcja osób jest bardzo rygorystyczna. Być może to efekt tego, że te spotkania są darmowe. Ale na pewno z każdych można wyciągnąć dużo wiedzy merytorycznej. Taka przyda się w blogowaniu i prowadzeniu swojego miejsca w sieci.

Zazwyczaj na takich spotkaniach poruszane są kwestie techniczne blogowania (SEO, promocja w social mediach, porady odnośnie WordPressa). Są też prelekcje dotyczące współpracy z markami czy warsztaty robienia zdjęć do wpisów na bloga. Nie ukrywajmy – influencerzy i blogerzy to osoby, które robią coś samemu, zazwyczaj bez pomocy. Tworzą to, promują marki, ale też potrzebują wsparcia. Prelegenci na takich konferencjach oczywiście pomagają im. Ale też dzięki temu duże firmy, które z nimi współpracują mogą na tym skorzystać, otrzymując potem jakościowy content. Dlatego właśnie organizowane są spotkania, które pomogą osobom bardziej czy mniej wpływowym rozwijać swój kanał.

Influencers About Beauty

Konferencja, która odbyła się w ubiegły weekend to jedna z niewielu konferencji dla influencerów z branży beauty. Agencja Blog Media po raz kolejny pokazuje, że ta branża jest dla nich bliska, a oni świetnie się na tym znają. Zresztą już wcześniej organizowana była przez nich konferencja Meet Beauty. Influencers About Beauty była – mam wrażenie – organizowana trochę na szybko. Przez to być może jeszcze nie była aż tak dopracowana, ale wciąż to jest wyjątkowa konferencja. Bo takich dla beauty blogerów nie jest w Polsce zbyt wiele. I mimo, że harmonogram dostałam dosyć późno, co utrudniło mi zaplanowanie weekendu – zdecydowałam się na udział na ostatnią chwilę. Wspominając poprzednie Meet Beauty – które było chyba najlepszą tego typu konferencją na jakiej byłam – dałam i temu eventowi szansę i trochę z ciekawości, trochę z głodu wiedzy, pojawiłam się w hali Global Expo w Warszawie.

Sama konferencja była w dobrej lokalizacji, a przestrzeń dla influencerów była wydzielona, więc nie plątali tam się inni ludzie. Organizatorzy zadbali o to by, były napoje ciepłe i zimne i co z ulgą przyjęłam – zero plastiku!

Spotkania z markami w strefie Influencers About Beauty

Tym razem organizatorzy postawili na mniejsze marki, większość to producenci naturalnych kosmetyków, co mnie bardzo cieszy. Dzięki temu miałam szansę poznać m.in. taki brand jak Uzdrovisco. Oprócz fajnej prelekcji dotyczącej kosmetyków naturalnych, przygotowali też świetną strefę dla influencerów.

W strefie można było porozmawiać z ekspertami Uzdrovisca, przetestować kosmetyki i otrzymać produkt do testów, zrobić zdjęcie na fantastycznej ściance, a także wyżyć się kreatywnie i stworzyć obrazek z suszonych kwiatów. Cenię sobie bardzo takie ciekawe atrakcje, które oferują nam marki podczas takich eventów. Oprócz prelekcji można też spędzić czas robiąc coś interesującego. Naprawdę potem dobrze wspomina się taką markę! A patrząc na moje dzieło, robione trochę na szybko, cały czas będę pamiętać, że Uzdrovisco tam było!