Fish eye

Zawsze chciałam mieć obiektyw fish eye, ale jest to bardzo drogie, szczególnie na mój aparat ciężko jest znaleźć nawet używane akcesoria, więc posunęłam się do pewnego ciekawego przedsięwzięcia xd. Od niedawna mam nowy telefon – Samsung Galaxy S3,  zdjęcia nim wychodzą świetne, mam go zawsze przy sobie, więc też fotografuje więcej telefonem niż aparatem :p A naprawdę jest dobra jakość – nie to co w lustrzance, ale wiadomo, że najlepszy aparat to taki, który ma się przy sobie.
W związku, z tym, że mam świetny aparat w moim smartfonie postanowiłam kupić sobie do niego obiektyw. Spodziewałam się, że to będzie nieco droższa rzecz, jednak znalazłam na allegro za 20 zł, w dodatku odbiór  w Warszawie i mój kochany Mikołajek jechał aż na Wesołą żeby mi go odebrać <3

 

Mocuje się go na magnesiki, musiałam najpierw przykleić krążek do telefonu (niestety aparat w moim galaxy jest kwadratowy i trochę niepasuje to kółeczko, dlatego czasami się odkleja, prawdopodobnie obiektyw był zaprojektowany do ajfonów). Taki sam krążek jest już przyklejony do obiektywu, więc starczy że przyłożę do kamerki w telefonie i już mam zamocowany obiektyw. Fajnie jest, bo ma on taką zaślepkę żeby się nie zarysował i można go sobie przyczepić do telefonu na zasadzie takich zawieszek jak kiedyś były modne.

WP_20140109_008

WP_20140109_009

Telefon z takim obiektywem wygląda profesjonalnie i wszyscy się na mnie patrzą xD

WP_20140109_013

Co prawda trochę niszczy jakość zdjęć, ale naprawdę fajne efekty daje, szczególnie fajne na instagrama xd W sumie dopiero pierwszy dzień się tym bawiłam, ale tutaj kilka efektów tego.

PhotoGrid_138925352169120140108_16363920140109_14342120140109_143859

Naprawdę sporo poszerza kąt, tutaj przykład mojego pokoju, u góry jak wygląda z fiszem, a niżej jak bez. Zdjęcie zrobione z tego samego miejsca, bez żadnych zoomów itp.

PhotoGrid_1389215952261

sorry za balagan w pokoju xd

W każdym razie fajna zabawka i naprawdę polecam jakby ktoś miał wątpliwości co do tego :p Prawda, nie zastąpi prawdziwego aparatu z prawdziwym obiektywem, ale jeśli ktoś chce mieć ciekawe zdjęcia na instagram czy na facebooka, to naprawdę warto.

W instrukcji napisane jest, że jest to obiektyw dla telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych, więc jeśli ktoś ma kompakta, to śmiało też może sobie coś takiego kupić. Na allegro widziałam także obiektywy makro, przybliżające i jakieś różne głupotki, więc warto poszukać!!!

Pytajcie mnie na asku: ask.fm/olabrzeska

i followujcie na insta! : olabrzeska

10 komentarzy

  • ola Odpowiedz

   jest kompatybilny ze wszystkimi telefonami, tak jak pisałam mocowany jest na magnesik, który powinien pasować do wszystkich smartfonów

 1. możesz podać link ? ;> Właśnie szukałam takiego obiektywu 😉 A nie stać mnie żeby wyrzucić tyle kasy na obiektyw do Nikona 😉

 2. Pingbacki: Akcesoria do telefonu, które warto mieć | O L A B R Z E S K A

 3. Pingbacki: etui iphone 5s silicone apple

 4. Pingbacki: Niezbędnik prawdziwego selfiarza | Ola Brzeska

 5. Pingbacki: Wygraj zestaw obiektywów do telefonu! – Ola Brzeska

 6. Pingbacki: My Homepage

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: