EuroJackpot – gra, na punkcie której oszalało już pół Europy

Najwyższą wygraną, która padła w polskim Lotto była kwota równa 36,7 mln złotych. W marcu tego roku szczęście dopisało pewnemu mieszkańcowi Skrzyszowa i dołączył on do grona polskich milionerów. Mimo że jego nagroda wydaje się bardzo wysoka, to jednak w porównaniu z najpopularniejszą grą liczbową Europy, nie jest ona niczym nadzwyczajnym.

Poniżej znajdziecie więcej ciekawostek na temat EuroJackpot. Przeczytacie, co to jest i czym różni się od Lotto, a także zdradzę Wam ile można maksymalnie wygrać i czy komuś się to już udało.

EuroJackpot – co to jest?

EuroJackpot jest stosunkowo nową loterią, powstałą w 2012 roku. Mówi się o niej, że jest loterią ogólnoeuropejską, co oznacza, że nie jest związana wyłącznie z jednym krajem. W chwili obecnej aż 14 państw członkowskich co piątek bierze udział w losowaniach EuroJackpot, a liczba ta wciąż się zwiększa. Póki co jednak w Polsce nie można jeszcze zagrać o wielkie pieniądze (poniżej zdradzę o jakie kwoty chodzi), ale istnieje szansa, że w najbliższym czasie i u nas będzie można nabyć oryginalne kupony EuroJackpot, ponieważ rozmowy na ten temat zaczęły się już jakiś czas temu.

Ile można wygrać w EuroJackpot?

To pytanie wydaje mi się chyba najbardziej interesujące, jeśli chodzi o gry liczbowe. W przypadku EuroJackpot wygrać można maksymalnie aż 90 milionów euro, co udało się już kilkakrotnie. Jak to możliwe, że takie kwoty znajdują się w puli nagród I stopnia? Otóż, dzięki temu, że w loterii biorą udział gracze z aż 14 krajów, suma z zakupu kuponów jest znacznie wyższa niż gdyby tylko jedno państwo brało udział w loterii. To właśnie sprawia, że nagrody w EuroJackpot są tak wysokie.

Jak grać?

Jak już wspomniałam wyżej, w polskich kolekturach nie zakupimy póki co kuponów EuroJackpot. Gdy jednak będziecie np. w Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, czy w Czechach koniecznie zajrzyjcie do tamtejszych kolektur.

Sama gra polega na wytypowaniu najpierw 5 liczb z puli dostępnych numerów, a następnie jeszcze wybraniu 2 dodatkowych tzw. euro-numerów. Losowania odbywają się raz w tygodniu, w każdy piątek, a wyniki ogłaszane są w Internecie chwilę później.

Czy Polska dołączy do EuroJackpot?

W sieci od jakiegoś czasu można natknąć się na tego typu pytania. Nawet sama Wikipedia wspomina (pod hasłem „EuroJackpot”), że według jednego z zagranicznych portali, już we wrześniu 2017 Polska dołączy do 14 państw członkowskich. Czy jest to prawdą?

Cóż, póki co nic na to nie wskazuje, bo mamy już właściwie wrzesień. Niemniej jednak rozmowy na ten temat wznawiane są co jakiś czas i pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za to, by kupony EuroJackpot były dostępne też u nas. A co Wy zrobilibyście z wygraną rzędu 90 milionów euro?

1 komentarz

  1. Ciekawi mnie czy to jest jakby jedna z gier LOTTO czy też może całkiem inne?

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: