Aplikacje na smartfona, które musisz mieć

 

Bez mojego telefonu nie potrafię sobie wyobrazić życia, ale to nie dlatego, że jestem od niego uzależniona, ale dlatego, że po prostu jest bardzo potrzebny w różnych sytuacjach. Stare telefony odeszły już w zapomnienie, teraz prawie każdy posiada swojego smartfona. Można zainstalować na nim wiele przydatnych programów, które ułatwią nam życie. Na najbardziej popularnych – z systemem Android jest ich ponad milion do wyboru! Na iPhonach jest nieco mniej,  ale dorównuje Sklepowi Play.  Jest jeszcze Windows, w którym nie ma aż takiego wyboru, ale im popularniejsza aplikacja – tym większe prawdopodobieństwo, że w Windows Store się ona znajdzie. Skupmy się na Androidzie, bo ja posiadam z takim systemem smartfona.  Spośród moich zainstalowanych aplikacji wyselekcjonowałam te, których używam najczęściej i które znacznie ułatwiają mi życie.

1. Foursquare

Foursquare to moja ulubiona aplikacja. Najbardziej przydaje się w podróży, kiedy jestem w okolicy której nie znam. Program wyświetla mi najbliższe miejsca gdzie mogę zjeść, co mogę pozwiedzać,  gdzie mogę się zabawić lub zrobić zakupy. Można przeczytać opinie innych ludzi o danym miejscu i samemu można dodać wskazówkę. Są to niestandardowe informacje, np. że w tym miejscu jest tłoczno, a tutaj jest niemiła obsługa, albo że jest WiFi lub nie ma.

Android – TAK
iOS – TAK
Windows Phone – TAK

Dodaj mnie na Fsq

DSC_8698

2. Swarm by Foursquare

Swarm to “dziecko” Foursquare. Przeglądając poprzednią aplikację i wchodząc w daną lokalizację, możemy się w niej oznaczyć przez Swarm. To samo – wchodząc w Swarm i widząc różne miejsca, możemy o nich poczytać na Foursquare. Na Swarm chodzi o to, żeby się dużo oznaczać. Oznaczając się w różnych miejscach z różnymi osobami zdobywamy naklejki albo “mayora” – czyli króla danej lokalizacji. Rywalizujemy ze znajomymi o koronę, a w międzyczasie możemy sprawdzić, gdzie są, kto znajduje się nas najbliżej i stworzyć “plan”, do którego mogą dołączyć przyjaciele. Dzięki temu można łatwo umówić się ze znajomymi lub wypatrywać ich w miejscu, w którym się oznaczyli.

Android – TAK
iOS – TAK
Windows Phone – TAK

+ mając kogoś w znajomych na Foursquare, od razu pojawiamy się w znajomych na Swarmie

DSC_8704

3. jakdojade.pl

Bez tej aplikacji bym zginęła. Aplikacja – jak sama nazwa wskazuje – mówi nam jak dojechać komunikacją miejską z punktu A do punktu B. Pokazuje nam najszybsze trasy, albo trasy z jak najmniejszą ilością przesiadek, trasy tylko autobusami albo trasy tylko tramwajami czy pociągami.  Aplikacja dostosowana jest do wielu miast, działa również poprzez stronę internetową www.jakdojade.pl

Android – TAK
iOS – TAK
Windows Phone – NIE

DSC

4.  GO SMS Pro

Aplikacja jak każda inna – do pisania SMSów, ale ma dużo fajnych opcji. Poprzez wiadomości możemy wysyłać kolorowe emotikonki, co jest plusem, jeśli ktoś nie posiada takich w swojej klawiaturze. Aplikacja ma wyskakujące okienko – tak jak na facebookowym Messengerze – przychodzi SMS – nie musimy przerywać dokonywanych czynności, tylko odpisujemy przez “chmurkę”, która wyskoczyła. Ciekawą opcją jest też 4-sekundowe opóźnienie SMSa. Po kliknięciu “wyślij” mamy jeszcze 4 sekundy na zrezygnowanie jednak z tego smsa, jeśli nie klikniemy “X”, wiadomość wyśle się po upłynięciu tego czasu. W GO SMS możemy też ustawić kolor diody, jaka będzie się świeciła po otrzymaniu SMSa. Można też zainstalować różne zabawne motywy.

Android – TAK
iOS – NIE ale istnieją alternatywne aplikacje, np. GO Chat
Windows Phone – TAK

 

 

DSC_8718

 

5. Photo Grid

Aplikacja przydatna jeśli ktoś korzysta z Instagrama. Możemy tutaj stworzyć ramkę do zdjęcia, tak by zmieściło się w kwadrat, stworzyć kolaż ze zdjęć – wiele wersji, skorzystać z wielu ciekawych filtrów i opcji do obróbki zdjęcia. Istnieje możliwość dodawania napisów, znaków wodnych, obrazków oraz wiele innych ciekawych opcji.

Android – TAK
iOS – TAK
Windows Phone – NIE

DSC_8727

 

 

6.  AntiVirus Free by AVG

Przydatny program antywirusowy. Nie tylko chroni telefon przed wirusami, ale ma też użyteczny widget, dzięki któremu możemy sprawdzić zużycie transferu w danym okresie czasu, jednym kliknięciem zamknąć wszystkie uruchomione aplikacje i zoptymalizować stan baterii. Aplikacja automatycznie skanuje też nowozainstalowane programy.

DSC_8720

Android – TAK
iOS – TAK
Windows Phone – NIE

7. AVG Cleaner

Dzięki tej aplikacji możesz zapomnieć o czyszczeniu telefonu z plików cache. Sama automatycznie o wyznaczonej godzinie czyści telefon z plików podręcznych wszystkich lub wybranych aplikacji. Jest to – w moim przypadku – około 100 MB dziennie, a bez czyszczenia ich zajmują po prostu miejsce na telefonie. Możemy włączyć także oczyszczanie ze starych wiadomości SMS i z historii wyszukiwarki.

Android – TAK
iOS – TAK
Windows Phone – NIE

 

8. McDonald’s Polska

Dla fanów tej sieci fastfoodów idealne rozwiązanie. Posiada wszystkie aktualne kupony do MC, również takie, których nie ma w tej papierowej książeczce rabatowej. Poprzez aplikację możemy odszukać najbliższą restaurację, sprawdzić jej godziny otwarcia, czy posiada ofertę śniadaniową czy nie itp. Możemy zapoznać się też z aktualnymi promocjami.

DSC_8709

Android – TAK
iOS – TAK
Windows Phone – TAK

 

Dużo dziś do czytania było, więc macie lekturę 😛

Jak zwykle zapraszam na mój instagram i na mój fanpage na FB

Biorę też udział w konkursie, jakbyście mogli zagłosować na mnie – byłabym wdzięczna 🙁 [LINK]

3 komentarze

  1. Pingbacki: Akcesoria do telefonu, które warto mieć | O L A B R Z E S K A

  2. Jednak zamiast jakdojade.pl lepsza jest mobileMPK, również wiele miast z całej Polski. Na plus przemawia w niej to że nie trzeba posiadać internetu ale na minus to, że czasem jednak trzeba się podłączyć do internetu i zobaczyć czy są aktualizacje i rozkłady zaktualizować.

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: