5 powodów, dla których warto czasem zostać w domu!

Ile można pracować! Ostatnio spędziłam tydzień na zwolnieniu lekarskim i dobrze mi to zrobiło. Uważam też, że czasami nawet warto posiedzieć w domu zamiast wyjeżdżać gdziekolwiek na urlop. Jestem typem domatora, ale myślę, że każdy powinien czasem wyluzować i zostać domu. Zobaczcie dlaczego!

1. Ze względów EKO

Ekonomicznych i ekologicznych! Pomyślcie, ile można zaoszczędzić pieniędzy na paliwie czy biletach na komunikację miejską. Oraz ile możemy oszczędzić środowiska decydując się na zostanie w domu i nie zanieczyszczanie powietrza spalinami. Według mnie w każdej pracy powinna być możliwość pracy zdalnej – przynajmniej raz w tygodniu – w trosce o środowisko!

2. Nie trzeba się ubierać!

Odkąd pozbyłam się masy ciuchów udaje mi się ubrać do pracy szybciej. Ale i tak tracę na to pewien czas. Zostając w domu nie muszę o to dbać i zakładam dres z wypchanymi kolanami oraz dziurawą bluzkę. Albo po prostu zostaję w pidżamie. Do tego odchodzi te 15 minut na codzienny makijaż, który w domu nie jest nam potrzebny. I znowu zaoszczędzamy tutaj cenną rzecz – czas.

Ale na ładne kapcie zawsze znajdę miejsce – wygodne, szybko się wsuwają na stopy i wyglądają ekstra. Takie są właśnie moje klapki z futerkiem ze Stili.pl. Mięciutkie futerko sprawia, że czuję się przytulnie i komfortowo 🙂 A dresik, o którym wcześniej wspomniałam daje świadomość, że dziś nie trzeba wychodzić z domu!

3. Można rozwijać pasje

Serio – ten tydzień w domu sprawił, że po kilku latach znowu sięgnęłam po gitarę. Nauczyłam się nowych chwytów, kilka nowych piosenek i postanowiłam, że codziennie, dzień w dzień, będę ćwiczyć!

Do tego przeczytałam książkę i zrobiłam nową stronę na WordPressie. Z racji wolnego czasu nauczyłam się też gotować bardziej skomplikowane dania – zwykle był to makaron ze szpinakiem na szybko, teraz – gołąbki, kotleciki ziemniaczane czy krem z brokuł.

No po prostu opłaca się siedzieć w domu!

4. Zrobisz rzeczy, o których nie myślisz na co dzień

Porządek w szufladzie ze skarpetkami czy przejrzenie i wystawienie ubrań na sprzedaż. Lub przegląd lodówki i zrobienie listy zakupów (!) albo zrobienie paru fajnych fotek na Instagram… Można też nareszcie napisać wpis na bloga! I kilka na zapas… Czas wolny, którego na co dzień tyle nie mamy może sprawić, że nadrobimy zaległości w domowych obowiązkach 🙂

5. Nareszcie wyluzujesz

Codzienne chodzenie do pracy czy szkoły, ciągły stres i życie w pośpiechu – to sprawia, że jesteśmy wykończeni i zmęczeni życiem. Czasami trzeba przystopować i wyczilować. Obejrzeć kilka seriali na Netfliksie, odmóżdżyć się durnym programem w telewizji albo chociaż pospać! Dobrze to zrobi raz na jakiś czas.

Futrzane klapki – Stili.pl

2 komentarze

  1. Introwertycy mogliby podać jeszcze więcej powodów. 😉 Jest czas na pasje, na odreagowanie, na pomyślenie, na zebranie energii… itepe, itede. 😉

Leave A Reply

Navigate
%d bloggers like this: